Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Informujemy, iż podczas imprez, wydarzeń organizowanych przez PSR w Opolu mogą być wykonywane zdjęcia utrwalające Państwa wizerunek, które to następnie będą publikowane np. w mediach społecznościowych, na stronie PSR. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody na publikację swojego wizerunku, prosimy o jednoznaczne zaznaczenie tego faktu w trakcie wykonywania tychże zdjęć.
Państwowa Straż Rybacka w Opolu
17-02-2019 - 03:12

Społeczny strażnik rybacki - kłusownikiem.

1

Dzięki anonimowej informacji funkcjonariusze PSR w dniu 10.04.2012r. około godz. 21 zatrzymali społecznego strażnika rybackiego, tuż po tym, jak na zbiorniku retencyjnym Turawa zastawił 100 metrową sieć typu wonton. Sprawca obserwowany był przy użyciu noktowizora. W trakcie zdejmowania wontonu, uwolniono 4 leszcze i 1 sandacza.

Zatrzymanego przewieziono do Komisariatu Policji w Ozimku. Za powyższy czyn odpowie zgodnie z art.27c ust.1 pkt.2 ustawy o rybactwie śródlądowym za który grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

3

2

2019  Państwowa Straż Rybacka w Opolu