Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Informujemy, iż podczas imprez, wydarzeń organizowanych przez PSR w Opolu mogą być wykonywane zdjęcia utrwalające Państwa wizerunek, które to następnie będą publikowane np. w mediach społecznościowych, na stronie PSR. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody na publikację swojego wizerunku, prosimy o jednoznaczne zaznaczenie tego faktu w trakcie wykonywania tychże zdjęć.
Państwowa Straż Rybacka w Opolu
27-05-2019 - 13:34

Kolejny amator...

szczupaczek1

Kolejny amator... chronionej ryby. W dniu 11 marca w godzinach popołudniowych patrol PSR zatrzymał wielokrotnie już karanego mężczyznę w momencie uśmiercania złowionego 37 cm szczupaka. Wcześniej obserwowany był podczas spinningowania na odcinku rzeki Nysy Kłodzkiej, gdzie połów tą metodą jest zakazany. Ponadto nie posiadał uprawnień do połowu.

PSR przypomina że:

,,zabrania się przechowywania , posiadania , przewożenia , przetwórstwa i wprowadzania do obrotu ikry i ryb złowionych z naruszeniem przepisów art.8 i 9".

Za w/w czyn sprawcy grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

2019  Państwowa Straż Rybacka w Opolu